Przejdź do treści

12.02.2024

Spotkanie z meteorologiem Tomaszem Schafernakerem

Szanowni Państwo,

22 lutego 2024 roku na zaproszenie prof. Mariusza Figurskiego przyjeżdża do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB niecodzienny gość – polsko-brytyjski meteorolog Tomasz Schafernaker, pracujący obecnie dla BBC Weather, absolwent Uniwersytetu w Reading, najlepszy telewizyjny prezenter pogody w konkursie TRIC Awards. W 2017 roku wybrany najpopularniejszym prezenterem pogody w Wielkiej Brytanii.

Oprócz pasji do meteorologii Tomasz Schafernaker jest także artystą. Brał udział w licznych programach artystycznych, a w 2021 roku jego obraz zdobył pierwsze miejsce w konkursie Celebrity Landscape Artist of the Year magazynu Sky Art .

W czasie wizyty o godzinie 11:00 zaplanowane jest otwarte spotkanie z naszym gościem "Tomasz Schafernaker – Praca w BBC i Met Office" na które serdecznie zapraszamy nie tylko pracowników Instytutu. W wystąpieniu Tomasz podsumuje swoje szkolenie, odkryty zostanie rąbek tajemnicy więzi łączących Met Office i BBC, dowiemy się również jak powstają prognozy pogody w BBC Weather Centre, a na zakończenie garść ciekawostek i informacji na temat komunikacji o pogodzie w mediach społecznościowych.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie IMGW-PIB w Warszawie, ul. Podleśna 61, w sali im. G. Narutowicza.

Spotkanie z meteorologiem Tomaszem Schafernakerem