Przejdź do treści

11.03.2024

Synoptyczna prognoza pogody na 11. tydzień roku (11-17.03.2024 r.)

Początek nadchodzącego tygodnia zapowiada się pochmurno i deszczowo. W drugiej połowie tygodnia opadów będzie mniej, a w weekend czeka nas ocieplenie.

Tatry, 08.03.2024 r. Fot. Witold Kaszkin | IMGW-PIB.

Tatry, 08.03.2024 r. Fot. Witold Kaszkin | IMGW-PIB.

W poniedziałek dominować będzie zachmurzenie duże, okresami wystąpią opady deszczu, na północnym wschodzie pod koniec dnia możliwy deszcz ze śniegiem. Na Pomorzu wschodnim wysokość opadów do 10-15 mm. Temperatura maksymalna od 3°C na Suwalszczyźnie i 7°C w centrum, do 15°C na południowym zachodzie. Różnica w temperaturze powietrza nad Polską jest duża, ale jest to dość charakterystyczne dla tej pory roku. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h.

We wtorek temperatura nadal zróżnicowana, od 2°C na północnym wschodzie, przez około 8°C na znacznym obszarze, do 12°C na zachodzie. Nad ranem niewielki przymrozek możliwy jedynie na krańcach północno-wschodnich. Zachmurzenie nadal duże, choć na północnym zachodzie więcej przejaśnień. Miejscami, głownie na północy i południu, okresami występować będzie deszcz, na południu opady okresami mogą być umiarkowane. Wiatr osłabnie.

Środa bez przymrozków, temperatura minimalna wyniesie przeważnie od 2°C do 5°C. Temperatura maksymalna od 5°C na północnym wschodzie do około 12°C na zachodzie. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na zachodzie. Stopniowo zanikające opady deszczu będą się utrzymywać nad południową i południowo-wschodnią częścią Polski.

Czwartek przyniesie zachmurzenie umiarkowane do dużego ze słabymi opadami deszczu, które występować będą jedynie miejscami. Temperatura maksymalna od 7°C na wschodzie do 14°C na zachodzie.

Od piątku czeka nas ocieplenie. Po niewielkim przymrozku na południowym wschodzie, w ciągu dnia temperatura wzrośnie do 10°C na wschodzie i 16°C na zachodzie. Lokalne, słabe opady deszczu możliwe będą na wschodzie.

Sobota z kontynuacją ocieplenia. Dzień ten przyniesie zachmurzenie umiarkowane do dużego z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 9°C, a maksymalna przeważnie od 13°C do 15°C, choć na Wybrzeżu i na Podhalu będzie nieco chłodniej, około 10°C.

Niedziela nadal ciepła. Temperatura minimalna od 4°C na północy i wschodzie do 9°C na zachodzie, a maksymalna sięgnie 16°C miejscami na południu Polski. Zachmurzenie umiarkowane do dużego z miejscowymi opadami deszczu.

Mazowsze o poranku, 10.03.2024 r. Fot. Izabela Adrian | IMGW-PIB.

Mazowsze o poranku, 10.03.2024 r. Fot. Izabela Adrian | IMGW-PIB.