Przejdź do treści

08.01.2024

Synoptyczna prognoza pogody na 2. tydzień roku (08-14.01.2024)

W najbliższych dniach w Polsce dominować będzie zimowa aura z dużą ilością słońca i mrozem. W nocy z poniedziałku na wtorek i z wtorku na środę na wschodzie temperatura spadnie miejscami do –23°C. Słabe opady śniegu są prognozowane w poniedziałek na południu, od wtorku na wschodzie, a na weekend już w całym kraju. Pod koniec tygodnia wzrośnie prędkość i porywistość wiatru.

Zima w Puszczy Knyszyńskiej, 06.01.2024 r. Fot. Maciej Maciejewski | IMGW-PIB

Zima w Puszczy Knyszyńskiej, 06.01.2024 r. Fot. Maciej Maciejewski | IMGW-PIB

W poniedziałek będzie słonecznie, tylko na południu zachmurzenie duże z opadami śniegu. Temperatura wyniesie od –14°C na Mazurach do –1°C na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, porywisty, północno-wschodni.

We wtorek słonecznie w całym kraju, tylko na północy więcej chmur i tam możliwy słaby śnieg. Mroźnie, w nocy z poniedziałku na wtorek temperatura wyniesie od –22°C na wschodzie do –6°C na wybrzeżu. W dzień będzie od –11°C  w rejonach podgórskich do 2°C nad morzem. Wiatr słaby, zachodni.

W środę kontynuacja słonecznej i mroźnej pogody na przeważającym obszarze kraju, tylko na północnym wschodzie chmury i tam opady śniegu oraz marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura w nocy od –23°C w rejonach podgórskich Karpat do –1°C nad morzem; w dzień od –7°C do 2°C. Wiatr słaby, zachodni.

Od czwartku do niedzieli zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami śniegu stopniowo od wschodu obejmującymi cały kraj; na wybrzeżu i Pomorzu okresami także opady deszczu ze śniegiem. Temperatura w nocy od –16°C w rejonach podgórskich Karpat do 1°C na wybrzeżu; w dzień od –8°C na południu do 4°C na wybrzeżu. Od soboty wzrośnie prędkość zachodniego wiatru i będzie on okresami dość silny oraz porywisty – na wybrzeżu i miejscami do 65 km/h.

Rzeka Supraśl, 06.01.2024 r. Fot. Maciej Maciejewski | IMGW-PIB

Rzeka Supraśl, 06.01.2024 r. Fot. Maciej Maciejewski | IMGW-PIB