Przejdź do treści

12.02.2024

Synoptyczna prognoza pogody na 7. tydzień roku (12-18.02.2024)

Początek tygodnia zapowiada się pochmurny i wilgotny, jednak dość ciepły, jak na tą porę roku. Przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieści się chłodny front atmosferyczny z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Za frontem zacznie napływać coraz chłodniejsze i wilgotne powietrze znad Atlantyku, które pozostanie z nami do końca tygodnia.

Rozlewiska Biebrzy, luty 2024 r., Fot. Maciej Maciejewski | IMGW-PIB

Rozlewiska Biebrzy, luty 2024 r. Fot. Maciej Maciejewski | IMGW-PIB

W poniedziałek niemal w całym kraju zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na północnym wschodzie z kierunków południowych, na pozostałym obszarze kraju zachodni

We wtorek w dalszym ciągu podobny typ pogody. Zachmurzenie duże, w centrum i na południu większe przejaśnienia. Miejscami opady deszczu, na północnym zachodzie dodatkowo również opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na północy porywy do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni

W środę pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C na północy do 8°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami porywisty, południowy.

W czwartek, piątek sobotę i niedzielę bez większych zmian jeżeli chodzi o zjawiska. Zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C na północnym wschodzie do 10°C na pozostałym obszarze kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, w piątek porywisty, z kierunków południowych.

Liwiec w Urlach, 09.02.2024 r. Fot Izabela Adrian | IMGW-PIB

Liwiec w Urlach, 09.02.2024 r. Fot Izabela Adrian | IMGW-PIB